AĞIZ KOKUSU KADER DEĞİLDİR

Ağız kokusu eğer ağızdan geliyorsa bu bir bakteri ayaklanmasıdır fakat iltihap değildir. Ağız kokusunun bağışıklığı yoktur ve günümüzde her 3 kişiden 2 sinde görülür. Bir hastalığı tedavi edebilmemiz için ilk önce o hastalığın veya hastalık olarak nitelendirilen olayın nedenini bilmemiz gerekir.

Bu hastalığın nedenini öğrendikten sonra ikinci olarak yapmamız gereken şey ise onun nasıl tedavi edildiğidir. Peki ağız kokusu nasıl önlenir? Ağız kokusunun en büyük sebebi diş ve diş etlerindeki hasarlardır, bu sebepten bir diş hekimine başvurmamız gerekir. Eğer diş hekimine gitmiyor ve ağız kokusundan da kurtulmak istiyorsak bu işe diş macununu değiştirerek başlamalı ve bazik içerikli diş macunu kullanmalıyız. Alkol ve alkol içeren ürünlerden de uzak durmalıyız çünkü alkol kimyası gereği ağız kokusunun en iyi dostudur. Birçok nedenden dolayı kullandığımız gargaralar da ağız kokusuna neden olur. Gargaralar ağız kokusuna neden olur çünkü içerisinde alkol vardır. Ağız kokusunun geçmesini istiyorsak alkolsüz gargaraları tercih etmeliyiz.

Ve sigara… Sigara ağız kokusunu tetikleyen en büyük unsurdur. Hem insan sağlığına zarar verdiğinden dolayı hem de ağız kokusu yaptığından dolayı sigarayı bırakmamız gerekir. Birçok insan ağız kokusunun geçmesini istediği için pratik bir yöntem olarak sakız kullanırlar. Bu da doğru bilinen bir yanlıştır. Sadece çinko içeren sakızlar ağız kokusunu engeller ve günümüz piyasasında sadece 2 tane çinko içeren sakız bulunmaktadır. Bitkisel içerikli ilaçlar kullanarak da ağız kokusunun geçmesi mümkündür.

Ağız kokusu hemen hemen herkesi rahatsız eder ve önemsememiz gereken bir durumdur. Tedavisi mümkün olan bir duruma kayıtsız olma ise en büyük hastalıklardan birisidir. Bu yüzden ağız kokusunu önemsememiz lazım. Ve en önemlisi ‘Ağız kokusu kaderdir, ‘ düşüncesinden de kurtulmamız gerekir.

Ağız Kokusu Nasıl Önlenir
5 (100%) 22 Oy verildi.