Yeni arama motoru blekko

Ertan Dönmez tarafından 3 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır.
2 Yorum

Chipten yararlanarak alıyorum bu yazıyı biraz önce gördüm yatmadan önce paylaşayım dedim. Yeni arama motoru gelmiş hoş gelmiş :) google amcamıza rakip gelmiş ama boşa gelmiş diyecem ben bu durumda ama bakalım ahyırlı olsun diyorum. Birçok firma arama motoru çıkarma peşinde google’nin tahtını devirmek için ama çok zorlanacağa benziyorlar. Adsense adwords translate maps vs vs birçok kullanım alanı var googlenin. Sen bunları yapacanda tutturacanda ohooo :D neyse chipteki haberi birebir alıyorum buraya isteyenler okuyup bilgi alabilirler.

——

Yeni kurulan şirketler ve büyük şirketler daha iyi bir arama motoru meydana getirip Google’ın yerini almaya hep çalıştılar. Onların başarısızlığa uğraması, yeni adayların oraya çıkmasına pek de engel olmuyor.

Son adaylardan biri de Blekko.

Blekko’nun kurucusu ve başkanı Rich Skrenta, Google’ın yayına girdiği zamandan beri internetin içi link ve çeşitli anahtar sözcüklerle dolu işe yaramaz sitelerle dolduğunu söyledi.

Blekko ise sadece arama sonuçlarını sadece güvenilir sitelerden görüntüleyerek spam sonuçlardan kurtulmayı hedefliyor.

Blekko’nun arama motoru üç milyar web sitesini kayda değer olarak değerlendiriyor, fakat aranan konuda sadece en önemli sonuçları gösteriyor.

Blekko’nun farkı ne?

Kullanıcılar, Blekko ile tanıtılan slashtag’lar sayesinde tek bir web sitesi içerisinde arama yapabiliyor, veya aramaları türe, konuya göre kısıtlayabiliyor.

Bazı durumlarda Blekko’nun sonuçları Google’a göre daha farklı ve daha faydalı olabiliyor. Örneğin Google’da arama yaptığınızda bazen aynı web sitesinden birçok sonuç gösterilirken, Blekko çeşitli kaynaklardan daha faydalı olabilecek sonuçlar sunuyor.

Yeni arama motoru, Google benzeri anahtar sözcük ve slashtag’lerle ilişikli arama reklamları satmayı planlıyor.

Blekko, Google’ı tahtından edecek bir arama motoru olmasa da kendine has bir kullanıcı kitlesine sahip olabilir.

Chip Online

Bir önceki yazımız olan Nezle tarihe karışıyormuş başlıklı makalemizde nezle ilaçları, nezle tarih oluyor ve nzle nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

"Yeni arama motoru blekko" bu yazı 3 Kasım 2010 tarihinde saat 01:28:33 sularında "İnternet" kategorisinde yayınlanmış olup "Ertan Dönmez" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2.212 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
yorum resim
  1. herbalife diyor ki:

    hesinlikle katılıyorum size

  2. arkadaş diyor ki:

    ilk defa adını duydum. google’a rakip olabilecekmi olamayacakmı zamanla göreceğiz.

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

Telif Haklarım Saklıdır 1999 - 2014 ©