twitter profilim
facebook adresim

İlginç Yazılar

Bu ileti 5 sene önce Ertan Dönmez tarafından yazılmıştır.
Görüntülenme

İLGİNÇ YAZILAR

İnternette birçok ilginç yazı, şiir, cümle görürüz. Bunlardan bazıları bize değişik, anlamsız ve komik gelebilir. Bu yazıları ilginç olarak nitelendiririz.

İnternette ve günlük yaşamımızda birçok ilginç yazıyla karşılaşırız. Bu ilginç yazıların yazılışta herhangi bir amacı yoktur. Biz de bu ilginç yazılar dan güzellerini sizin için derledik.

ilginç olaylar

Mesela bir gün ne kadar zamandan meydana gelmektedir. Bir insanın rüyası kaç piksel kalitededir. Deniz yıldızları yaşamlarını sürdürebilmek için beslenme ihtiyacını nasıl karşılar? Neden bir çivi yardımıyla başka bir çivi yerinden çıkarılabilir.

Ayrıca bu yazılarda birçok sanattan ve dil ve anlatım öğelerinden yararlanılmaktadır. Örneğin; Kaşınmak, kaşıntı huyunu bünyemizden nasıl atar? Bu ilginç ve kimsenin kolayca aklına gelmeyecek yazıyı yazan bir kişi, pek çok yerden yardım alır. Bu olayın bilimsel olarak nasıl gerçekleştiğini öğrenmek için bir doktora veya bir uzmana, birçok yazılı kaynağa ve deneylere ihtiyacı vardır. Bu ilginç yazılar ın da birçok şey gibi bolca farklı şekilleri vardır. Bir örnek de “Otele gittiğimizde resepsiyonu aramamız için nedenler” adlı ilginç yazı. Bu ilginç yazılar yazan kişinin amacı okuyucuyu bilgilendirmek değil okuyucuyu neşelendirmek, okuyucuya vakit geçirmesini sağlamaktır. Bu ilginç yazılar yazabilmek için de yazarın birçok gözlem yapması, bu olayları yaşaması ve araştırma yapması gerekmektedir.

Eğer sizin de başınızdan sürekli ilginç olaylar geçiyorsa bunları yazıya dökmeniz güzel olacaktır. Bu anılarınızı okuyanlar neşelenecektir.

ilginç yazılar

http://www.bilenyok.com/ ise birçok ilginç yazılar bulabileceğiniz bir site olmuş..

Bir önceki yazımız olan Yapılan Bir Steroid Küründe Nekadar Hacim Alınır başlıklı makalemizde bir kürde nekadar hacim alınır, kür nasıl yapılır ve kürde alınan hacim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyla İlgili Yorumlar

Copyright ® www.ertandonmez.com | Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.