twitter profilim
facebook adresim

Facebook Aktivasyon Yalanları

Bu ileti 7 sene önce Ertan Dönmez tarafından yazılmıştır.
Görüntülenme

Evet yine bir facebook inceliği hakkında sizlere küçük detayları belirtmek istedim. Şimdi geçenlerde saygıdeğer birçok arkadaşım bana bu sayfayı önerdiler. Reddediyorum yine geliyo. Dedim inceleyeyim bi ne yalan atmışlar. Helal olsun adamlara yani üstelik facebook yönetimide artık Levent bey nasıl TR başına geçti hiç ilgilenen yok. Facebook herhangi bir durumda yapılan duyuruları resmi Facebook sayfasından yada resmi Blogundan duyurur. Şimdi koskoca firmanın işi gücü yok 3 5 çapulcuya sen sayfa aç insanlar gelsin katılsın biz o kişilerin hesaplarını kapatmayacaz :) Arkadaşlar facebook her üyeden binlerce milyonlarca dolar para kazanıyo. Zevkten yada aktifsizlikten hesap kapatmaz. Bu adamlar sizleri o sayfaya davet ettiriyor. İstediklerini yaptırıyor. Hiç kızmayın ama 430.000 tana gerizekalı insan binlerce kez ben ve benim gibi arkadaşlarımın duyurularına rağmen hala bu adamlara inanmaktalar. Adamlar reklamı yapıyorlar sizin sırtınızdan günde en az 100 150 TL para kazanıyorlar. Kendinizi bu durumlara alet etmeyin. Facebook böyle bir duyuru yapmadı. Mümkün oldukça bu tarz sayfaları şikayet etmeye çalışın. En basit örnek şudur. Daha önce bir grup vardı 150.000 üyeye ulaştı. Sonra bir uygulama yaptılar, bu uygulamayı kullanıcılara gönderdiler grup aracılığı ile yaklaşık 50.000 civarı kişi uygulamayı kabul etmiş ve çoğunun hesapları gitmişti. Sizleri her şekilde kandırmaya çalışabilirler. Lütfen duyarlı olun. Kendinizi Facebook kurucusu sahibi olarak düşünün. Böyle bir duyuru yapacaksınız. Siz site üyelerinden 1 2 kişiyemi bu görevi verirsiniz yoksa resmi kanaldan yada tüm üyelere özel mesajla durumu anlatarakmı duyurmaya çalışırsınız.

Ben sizleri uyardım bu konuda birçok makalem vardır. Facebook tuzaklarına düşmeyin. Yok davet et, arkadaşlarını davet etmezsen çalışmaz falan (: Allahım ya nekadar saf insanlar var diyecem ama adamlar akıllı ki 400.000 üzerinde kendini akıllı sanan insanı çekmişler kendilerine. Size uyarımdır. Bu mesajımı paylaşabildiğiniz kadar paylaşın ve bu tarz grupları şikayet edin. Sizin sırtınızdan para kazanmasınlar. Kendinizi oyuncak gibi kullandırmayın.

Bu yazı 08.07.2010 Perşembe Saat 01.10 sıralarında Ertan DÖNMEZ tarafından yazılmıştır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaması rica olunur.

Bir önceki yazımız olan Blog Nedir başlıklı makalemizde blog, blog nedir ve blogcu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyla İlgili Yorumlar
  1. Cem Demir dedi ki:

    Tebrikler, çok iyi bir konuya temas etmişsiniz. Bu konuda insanlar gerçekten çok saf olabiliyolar, facebook hesapları kapatılmasın diye herşeyi yapabilirler. Facebooka o kadar bağımlı bir millet olmuşuz…


Copyright ® www.ertandonmez.com | Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.