twitter profilim
facebook adresim

Arginine Nedir

Bu ileti 5 sene önce Ertan Dönmez tarafından yazılmıştır.
Görüntülenme

Sevgili takipçiler. Dün aldığım bir mail doğrultusunda bu ürün hakkında bilgi vermediğimi farkettim ve hemen döktüm satırlara. Arginine nedir sorusuna cevap bulamayanlar için elimden geldikçe birtakım açıklamalar yapacağım. Öncelikle Arginine Cinsel Performans artışını sağlayan, Kas onarımları ve Protein sentezlerini sağlayan, ayrıca bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde büyük rol oynayan bir amino asittir diyebiliriz. İnsanoğlunda genellikle bağ dokuları dediğimiz kısımlarda yoğun olarak bulunmaktadır. Bazı hormonların yapımında büyük rol oynar. Arginine yoğun spor dalları ile uğraşan kişilerde, ağırlık sporları yapan arkadaşlarımızda ve stres, travma gibi durumlarda vücudun gereksinimi artar. Bunun için ekstra olarak dışarıdan almak gerekebilir.

Peki bu Arginine nasıl etki eder. Şimdi Arginine vücudunuzdaki kas kütlelerini arttırmaya başladığında vücut yağında azalmalar olur ve gıdalar ile birlikte almış olduğunuz yağların emilimi durma noktasına gelir, hatta durur diyebilirim. Vücutta bulunan insülin ve büyüme hormonları gibi birçok hormonun seviyelerini tavana çeker. Vücuttaki Protein Sentezini arttırır ve yağsız kas büyümesini sağlar. Ayrıca söylemek istiyorum vücudumuzdaki erişim gaz olarak bulunan Nitrik Oksit Arginine’den yapılmaktadır. Bundan üretilen Oksit damarların genişlemesine başlar, böylece kas basıncı düşer ve kalpteki yük hafiflemiş olur. Böylede tıbbi olarak kalp hastalıkları riski azalmış olur. Başka birşey olursa takdir Allahın.

Damarlarınız genişlediğinde hücrelere daha fazla oksijen taşınır ve vücudunuzdaki besinlerin emilmesi daha kolaylaşır ve artış gösterir. Ayrıca Arginine seks hormon seviyesini ve performansını yukarıya çeker, üstelik sperm sayınızdada artış yaşanır. Ekstra olarak bağışıklık sistemi güçlendirilir. karaciğerin yanması ve karaciğer hastalıklarının tedavisindede yararlı olabileceği söylenmektedir. Erkeklik salgılarında önemli miktarlarda arginine bulunur ve kısırlık tedavisi için dahi kullanılabilmektedir.

Arginine nasıl kullanılır?

Bilmeyeler için Gıdalarınıza takviye olarak aç karın ile günlük 1 – 3 porsiyon olarak kullanabilirsiniz. Buda yaklaşık olarak 2 – 6 kapsül arasıdır. Ancak sağlık uzmanlarınız size önerdiyse kullanım için onun dışına çıkmayınız.

Arginine Bulunan Besinler Nelerdir?

Keçi boynuzu, çikolata, yer fıstığı, badem, soya fasülyesi, süt ürünleri, yulaf ve ceviz gibi besinler arginine içermektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Yapılan Bir Steroid Küründe Nekadar Hacim Alınır başlıklı makalemizde bir kürde nekadar hacim alınır, kür nasıl yapılır ve kürde alınan hacim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyla İlgili Yorumlar
  1. seher dedi ki:

    bu tür ilaçların faydası olduğuna inanmıyorum ancak. deneyeceğiz.

  2. şahin dedi ki:

    ürünün fiyatını alabilirmiyim 

  3. emre dedi ki:

    creatin ve arginine nin aynı anda kullanılırmı ?


Copyright ® www.ertandonmez.com | Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.