Arginine Nedir

Ertan Dönmez tarafından 28 Haziran 2012 tarihinde yazılmıştır.
5 Yorum

Sevgili takipçiler. Dün aldığım bir mail doğrultusunda bu ürün hakkında bilgi vermediğimi farkettim ve hemen döktüm satırlara. Arginine nedir sorusuna cevap bulamayanlar için elimden geldikçe birtakım açıklamalar yapacağım. Öncelikle Arginine Cinsel Performans artışını sağlayan, Kas onarımları ve Protein sentezlerini sağlayan, ayrıca bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde büyük rol oynayan bir amino asittir diyebiliriz. İnsanoğlunda genellikle bağ dokuları dediğimiz kısımlarda yoğun olarak bulunmaktadır. Bazı hormonların yapımında büyük rol oynar. Arginine yoğun spor dalları ile uğraşan kişilerde, ağırlık sporları yapan arkadaşlarımızda ve stres, travma gibi durumlarda vücudun gereksinimi artar. Bunun için ekstra olarak dışarıdan almak gerekebilir.

Peki bu Arginine nasıl etki eder. Şimdi Arginine vücudunuzdaki kas kütlelerini arttırmaya başladığında vücut yağında azalmalar olur ve gıdalar ile birlikte almış olduğunuz yağların emilimi durma noktasına gelir, hatta durur diyebilirim. Vücutta bulunan insülin ve büyüme hormonları gibi birçok hormonun seviyelerini tavana çeker. Vücuttaki Protein Sentezini arttırır ve yağsız kas büyümesini sağlar. Ayrıca söylemek istiyorum vücudumuzdaki erişim gaz olarak bulunan Nitrik Oksit Arginine’den yapılmaktadır. Bundan üretilen Oksit damarların genişlemesine başlar, böylece kas basıncı düşer ve kalpteki yük hafiflemiş olur. Böylede tıbbi olarak kalp hastalıkları riski azalmış olur. Başka birşey olursa takdir Allahın.

Damarlarınız genişlediğinde hücrelere daha fazla oksijen taşınır ve vücudunuzdaki besinlerin emilmesi daha kolaylaşır ve artış gösterir. Ayrıca Arginine seks hormon seviyesini ve performansını yukarıya çeker, üstelik sperm sayınızdada artış yaşanır. Ekstra olarak bağışıklık sistemi güçlendirilir. karaciğerin yanması ve karaciğer hastalıklarının tedavisindede yararlı olabileceği söylenmektedir. Erkeklik salgılarında önemli miktarlarda arginine bulunur ve kısırlık tedavisi için dahi kullanılabilmektedir.

Arginine nasıl kullanılır?

Bilmeyeler için Gıdalarınıza takviye olarak aç karın ile günlük 1 – 3 porsiyon olarak kullanabilirsiniz. Buda yaklaşık olarak 2 – 6 kapsül arasıdır. Ancak sağlık uzmanlarınız size önerdiyse kullanım için onun dışına çıkmayınız.

Arginine Bulunan Besinler Nelerdir?

Keçi boynuzu, çikolata, yer fıstığı, badem, soya fasülyesi, süt ürünleri, yulaf ve ceviz gibi besinler arginine içermektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Backlink Sisteminin Temeli başlıklı makalemizde backlink nasıl ortaya çıktı, backlink nedir ve backlink sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

"Arginine Nedir" bu yazı 28 Haziran 2012 tarihinde saat 23:56:09 sularında "Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Ertan Dönmez" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 8.477 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 5 Yorum yazılmıştır.
yorum resim
  1. seher diyor ki:

    bu tür ilaçların faydası olduğuna inanmıyorum ancak. deneyeceğiz.

  2. şahin diyor ki:

    ürünün fiyatını alabilirmiyim 

  3. emre diyor ki:

    creatin ve arginine nin aynı anda kullanılırmı ?

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

Telif Haklarım Saklıdır 1999 - 2014 ©